Bluemaster W5516X450 Hammer Drill Bit SDS-Plus 4 Tips 16x450 mm
VAT included
Ref: 00845931
Estimated delivery 19/05/26 from
• High-quality drill bit designed for hammers with SDS-Plus insertion system.
• Features 4 tips for more precise and efficient drilling in construction materials.
• Cutting diameter of 16 mm.
• Total length of 450 mm for deep drilling.
• Manufactured by Bluemaster under model reference W5516X450.
Similar
New product
Makita Nemesis II SDS-Plus Drill Bit for Concrete and Masonry 18 x 250 mm
SOLD OUT
New product
Makita B-14059 Scraper Flat Chisel SDS-PLUS 40 x 250 mm Self-sharpening